Als u geen keuze invult in het register, dan komt ‘geen bezwaar tegen orgaandonatie’ bij uw naam te staan. Dat betekent dat uw organen en weefsels na uw overlijden naar een patiënt kunnen gaan. U wordt dan orgaandonor.

Gesprek bij overlijden

Bij uw overlijden kijk de arts in het ziekenhuis wat in het Donorregister staat. Staat er geen keuze, dan heeft u 'geen bezwaar tegen orgaandonatie'. Dit bespreekt de arts met uw familie. Als uw familie heel zeker weet en kan uitleggen aan de arts dat u echt geen donor wilde worden, dan wordt u ook geen donor. Het is dus belangrijk dat u zelf uw keuze invult en dat u deze keuze bespreekt met uw partner en familie. Zo weten zij wat uw keuze is. U kunt uw keuze altijd veranderen.

Lees meer informatie over wat er gebeurt rondom uw overlijden en het gesprek met uw familie.

Is 'geen bezwaar' in het register hetzelfde als 'ja, ik wil donor worden'?

In beide registraties bent u akkoord dat u orgaandonor wordt. Uw organen en weefsels kunnen na uw overlijden naar een patiënt gaan.

Het verschil tussen ‘ja, ik wil donor worden’ en ‘geen bezwaar tegen orgaandonatie’ is dat ‘ja’ door u zelf is ingevuld in het register. En ‘geen bezwaar’ door de overheid voor u wordt ingevuld. Dat doet de overheid als u zelf geen keuze invult in het register.

Uw keuze veranderen

U kunt altijd uw keuze veranderen. Ook als u met 'geen bezwaar tegen orgaandonatie' in het register staat. Dit kan op twee manieren:

  1. Uw keuze veranderen met DigiD.
  2. Uw keuze veranderen zonder DigiD met een papieren formulier. Dit formulier kunt u ophalen bij uw gemeente. Of aanvragen via deze website.

Lees meer informatie over het veranderen van uw keuze.